Жовківська районна державна адміністрація | Жовква. Офіційний сайт Жовківської районної державної адміністрації. Новини, Рішення, Про Жовківський район.

СПРАВЖНІЙ ПАТРІОТИЗМ - ЦЕ ПОВСЯКДЕННА ПРАЦЯ НА БЛАГО ЖОВКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ, А НЕ ГОЛОСЛІВНІ ЗАЯВИ ПРО НЬОГО!

e-mail Друк PDF

.P1011179

4 вересня 2012 року о 10:00 год. в приміщені сесійної зали Жовківської районної ради продовжилось сесійне засідання 19-ї сесії Жовківської районної ради. На початку засідання зареєструвалось 62 депутати, присутні на засідані: заст.голови Жовківської райдержадміністрації – Тарас Перейма, керівники відділів, управлінь Жовківської РДА, сільські, селищні голови, представники ЗМІ, депутат Львівської облради Володимир Тістик.

Нагадаємо, що фракції Партії регіонів (13 депутатів) та депутатській групі „Відродження” (11 депутатів) і ряду депутатам довелось покинути сесійну залу 22 серпня у відповідь на безвідповідальність, нахабність і  неповагу депутатів фракції „Свобода” до дітей їх батьків та тренерів команд, які були у нас в  гостях у м.Жовква в дні святкування Незалежності України 22-26 серпня вже в п’яте на V-му Міжнародному юнацькому турнірі „Пам’яті Василя Ковцуна”. Депутати зі „Свободи”, які, як вони вважають,  є „патріотами Жовківщини” визнали за непотрібне профінансувати дітям з Жовкви, Добросина, Харкова, Мінська, Запоріжжя, Кракова, Донецька, Маріуполя, Львова та Івано Франківська харчування, проживання та проїзд від дитячого оздоровчого табору „Росинка”  до   стадіону „Розточчя” у м.Жовква , для проведення матчів, знаючи що команди вже приїхали до Жовкви.

На початку сесії фракції „Свободи” та „Фронту Змін” на чолі з головою райради Т.Шваєм і його заступником Б.Юрдигою вважали за непотрібне розглянути це питання першим в порядку денному сесії та поставили його останнім для обговореня...

Натомість депутатів вище зазначених партій та керівників райради цікавило питання „Про внесення змін до статутів комунальних загальноосвітніх навчальних закладів Жовківського району”. Зміни до статутів вносились „Свободою” з метою перебрати на себе функції районного відділу освіти та райдержадміністрації, щоб самим призначати директорів загальноосвітніх шкіл району. Пропозиція виглядала доволі абсурдно, бо основним аргументом було те, що районна рада є власником майна, тобто приміщень шкіл  району і тому вона має мати вплив на призначення директорів шкіл... Попри застереження голови постійної комісії з питань освіти, науки  - Ірини Киянки , на думку якої питання є не вивченим, не є однозначним і не підтримується керівниками шкіл, керівництво ради та депутати від Свободи і Фронту змін ігноруючи фахову думку профільної комісії  робили все щоб мати вплив на директорів шкіл.

Із своїми обгрунтованими зауваженями і аргументами, які враховували побажання директорів шкіл району  проти таких змін, виступило багато депутатів присутніх на сесії. Зокрема фахово  виступив освітянин, голова Жовківської районної ради V-го демократичного скликання Володимир Яцура, який поставив під сумнів доцільність прийняття такого рішення, бо воно додасть непотрібних труднощів і призведе до того що теперішній склад ради не затвердить жодного директора. Проти введеня процедури призначеня директорів шкіл району висловились категорично депутати фракції Партії регіонів - Володимир Босий, заступник голови Жовківської райдержадміністрацї; Степан Лаврів, освітянин, керівник центру зайнятості Жовківської райдержадміністрації; Василь Кріп - депутат фракції Партії регіонів; Ігор Кузьмін, старший інспектор сектору взаімодії з правоохоронними органами Жовківської РДА, керівник фракції.

У своєму виступі Степан Лаврів зазначив, що вже давно сформована законодавча база в Україні, яка чітко регламентує порядок функціонування закладів освіти. І в кінці кожного року директори шкіл обовязково звітують перед педагогічним складом, батьками та громадськістю про пророблену роботу за навчальний рік.

Також наводячи аргументи виступив Володимир Босий, який не підтримав змін до статутів та наголосив що це питання надмірно політизується і депутати не мають права тиснути та втручатись в учбовий процес та процедуру призначень директорів шкіл.

Василь Кріп – депутат від Партії регіонів зауважив, що таке саме рішеня було „протягнуте” у Яворівській районній раді свободівцями та відразу було опротестоване місцевою прокуратурою  як таке, що не відповідає і порушує норми діючого законодавства України.

Ігора Кузьміна, керівника фракції „Партії регіонів” в районній раді здивував „аргумент” керівників районної ради та фракцій „Свободи” і „Фронту змін” на користь затвердження директорів шкіл. Як заявляли останні: „...бо ми (районна рада) є власниками приміщень шкіл...”  Тоді, за логікою прихильників цього рішення, наголосив виступаючий, враховуючи той факт що районна рада є власником будівель та приміщень в якій знаходяться Жовківська центральна районна лікарня, заклади відділу культури Жовківської райдержадміністрації – бібліотеки, Народні дома, а також приміщення  орендують юридичні та фізичні особи підприємці, ми що, маємо на сесії ще й затверджувати завідуючих гінекологією, неврологією тощо... завідуючих Народними домами та бібліотек по селах, директорів приватних підприємств? Керівник фракції Ігор Кузьмін закликав депутатів керуватись здоровим глуздом та не підтримувати процедуру погодженя директорів районною радою.

P1011365

З трибуни від депутатів пролунали навіть такі іронічні слова: „ ...як добре що Жовківська районна рада ще не призначає священників на парафії в районі...”

Після закінченя процедури обговореня відбулось голосування, де переміг здоровий глузд та фаховий підхід до вирішення питання. Проект рішення не набрав необхідної кількості голосів... За нього проголосували лише представники Свободи, Фронту змін і БЮТу. Отже директори шкіл залишаються працювати без впливу політичних партій на їх призначеня, а значить і без втручання в учбовий процес депутатів Жовківської районної ради.

Скандалом та палкими дискусіями закінчився розгляд двух питань, які було необхідно прийняти щоб дати можливість залученя додаткових коштів в бюджет Глинської сільської ради (голова Ольга Тенета). І знову незрозумілу позицію займають депутати від "Свободи".

Видавалось би, що просте питання „Про затвердження технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться на території Глинської сільської ради і передається в оренду....” , яке не має викликати заперечень, бо надає змогу залучити  громаді Глинська додатково 20 тис. гривень,які можна використати на покращення інфраструктури села, а саме доріг, освітлення, каналізації чи водогону, просто „валиться” депутатами зі „Свободи” на чолі із заступником Б.Юрдигою... Більше того, голова постійної комісії ради з питань  земельних відносин, комунального майна  та містобудування М.Дмитрів (Свобода) при співдоповіді по цьому питанні вводить в оману депутатський корпус та оголошує неправдиву інформацію, що начебто комісія не дійшла до спільного висновку і винесла питання на розгляд сесії... Це викликало обурення депутатів, що входять до складу цієї комісії, які сказали що комісія рекомендувала депутатам підтримати запропонований проект рішеня щодо затвердження технічної документації.

Поведінка голови комісії від „Свободи” викликала ще більше здивування в депутатського корпусу коли він вмотивовано не зміг пояснити чому він проти запропонованого проекту рішення і у багатьох виникли підозри в можливій особистій зацікавленості М.Дмитріва. Депутати з обуренням сприйняли позицію „Свободи”, які вкотре не голосували. І виникає питання у багатьох депутатів кому це вигідно і чи не підпадають дії голови комісії і фракції „Свободи” в цілому під корупційні дії?

P1011378

На фото: голосування по важливих питаннях щодо
наповнення бюджету Глинської сільської ради

Не вдалось уникнути напруги та скандального голосування і в питанні „Про затвердження технічної документації з визначення   нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться на території Глинської сільської ради і  відведена з метою  продажу у власність на земельних торгах (аукціоні) для  влаштування відпочинкової зони в урочищі „Підгірниця”. Прозорі торги, які будуть проведені в межах і у відповідності до законодавства України також не задовільнили фракцію „Свобода”, вчергове своїм голосуванням не дали громаді села можливості отримати вже близько 1 млн. гривнь котрі поступили би в бюджет сільської ради. Використання і освоення цих коштів в свою чергу могло сприяти  капітальному ремонту та будівництву нових доріг в с.Глинсько!

Депутат Володимир Яцура запропонував розглянути поведінку голови земельної комісії М.Дмитріва від „Свободи” на засідані постійної комісії з питань етики та регламенту Жовківської районної ради.

Керівник фракції Партії регіонів в районній раді Ігор Кузьмін запропонував на наступній сесії заслухати звіт голови постійної комісії ради з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування, дати належну оцінку його діяльності, чи скоріше бездіяльності, і висловити недовіру голові комісії який, ймовірно з особистим інтересом підходить до вирішення земельних та питань комунального майна в районі, що належить територіальній громаді Жовківщини.

Отже надходження до бюджету Глинської сільської ради було заблоковано безвідповідальними діями фракції Свобода та заступника голови Б.Юрдиги.... Ольга Тенета - сільський голова,  повернулась до своєї громади в Глинськ ні з чим...

Останне питання сесії - Про внесення змін до показників районного бюджет Жовківського району на 2012 рік (V-й Міжнародний юнацький турнір з футболу Пам’яті Василя Ковцуна).

P1010379

Як відомо „Міжнародний дитячо-юнацький турнір з футболу пам’яті Василя Ковцуна” відбувається з 2008 року і притягує до себе велику кількість молодіжних футбольних команд, гравці яких виступають за свої національні збірні своїх країн, фахівців, селекціонерів професійних футбольних клубів  та вболівальників. Щорічно участь у ньому беруть десять високопрофесійних команд у своїй віковій групі з України, Білорусі, Росії, Молдови та Польщі. Турнір вже давно став непересічною та жаданою подією для вболівальників і мешканців нашого району та по праву є спортивною подією року №1 не лише для Жовківщини, але і для усієї Західної України.

У турнірі щорічно беруть участь десять команд з України, Росії, Польщі, Молдови та Білорусії і на цьому організатори турніру не зупиняються плануючи в недалекому майбутньому значно розширити географію турніру запрошуючи команди і з Західної Европи. Програма перебування в місті Жовква надто вражає тренерів і юних футболістів своєю різноманітністю та змістовністю. Крім футбольного турніру високого топ рівня, який є офіційним заходом Федерації Футболу України молоді футболісти побували на унікальній екскурсії по місту Жовква, яке їх вразило своєю красотою та в Крехівському монастирі. Найтепліші відгуки лунали і в сторону керівництва табору „Росинка” за належні і чудові умови проживання та харчування.

Цьогоріч до нашого міста завітали команди юнаків з України, Білорусії та Польщі з таких професійних клубів, як: „Металург”, м.Запоріжжя; Академія ФК „Шахтар”, м.Маріуполь; МКС „Краковія”, м.Краків, Польща; ФК „Динамо”, м.Мінськ, Білорусь; ФК „Карпати”, м.Львів; ФК „Металург”, м.Донецьк; ФК„Ніка-05”, Івано-Франківськ. А також участь в турнірі беруть наші земляки з ДЮСШ „Жовква” та ДЮСШ „Юність” ФК „Добросин”. Турнір викликає великий інтерес і серед селекціонерів провідних Українських футбольних професійних клубів: „Динамо” Київ, „Шахтар” Донецьк, „Металіст” Харків, „Дніпро” Дніпропетровськ тощо. Присутність яких на трибунах стадіону „Розточчя” на всіх матчах стала невід’ємною ознакою висококласного турніру.

P1011191

05092012_2

05092012_1

05092012_3

На фото: Святкування та нагородження команди переможця турніру ДЮСШ "Юність" в с.Добросин

Знаковим ювілейний V-й турнір для Жовківського району та для Львівщини є і тому, бо проходить в рік проведенного на надзвичайно високому рівні Україною ЄВРО – 2012 та на тлі яскравих успіхів наших олімпійців в Лондоні за яких вболівала з надією вся Україна!

20 березня 2012 року на 16-й  сесії  Жовківської районної ради при розгляді питання „Про затвердження цільової районної програми «V-ий Міжнародний дитячо-юнацький турнір з футболу пам’яті Василя Ковцуна»” депутати присутні на засіданні одноголосно підтримали рішення  № 27 в якому затвердили цільову районну програму «V-ий Міжнародний дитячо-юнацький турнір з футболу пам’яті Василя Ковцуна» та  доручили Жовківській районній державній адміністрації (п.С.Ціолковський) вишукати кошти в сумі 31 тис.грн. для проведення турніру.

До початку турніру на виконання рішення депутатів районної ради Жовківською райдержадміністрацією були надані кошти в загальній сумі 31 тис.грн, які потрібно було, згідно встановленою законодавством України процедурою, затвердити на сесіїї районної ради.

22 серпня 2012 року відбулась 19-а сесія Жовківської районної ради VI-ого демократичного скликання на якій, зокрема і розглядалось питання „Про внесення змін до показників районного бюджет Жовківського району на 2012 рік”.

Зміни до бюджету надавали можливість Жовківській райдержадміністрації  вчасно профінансувати харчування дітей, тренерів та лікарів, команд учасниць V-го Міжнародного дитячо – юнацького турніру з футболу „Пам’яті Василя Ковцуна”, а також забезпечити доїзд юних футболістів на відпочинок в табір „Росинка” , що знаходиться в с.Зіболки.

Пообідне засідання розпочалось з кворумом 54 –х депутатів. Проект рішення з цього питання був поставлений головуючим на голосування і набрав лише 36 голосів при необхідних 46 – ти голосах. Щоб свідомо зірвати проведення міжнародного турніру, тим самим спричинити міжнародний скандал, не голосували за виділення коштів на харчування, проживання та доїзд дітей, тренерів, лікарів (всього близько 200 чоловік), в повному складі, на чолі з заступником голови ради Б.Юрдигою  фракція ВО „Свобода” у Жовківській районній раді.

 

P1011386
Ні фото: голосування за виділення коштів дітям для проведення Міжнародного турніру
(харчування, проживання, транспорт тощо)

Це спричинило скандал в сесійній залі та праведне обурення депутатів з інших фракцій, а саме Партії регіонів, Сильної України (тепер депутатська група „Відродження”), Нашої України, Української Платформи тощо) які підтримали це рішення про виділення на харчування та проживання дітям 31 тис. грн. Депутати, які є мешканцями Жовківського району, висловлювались досить критично за безвідповідальне, диструктивне ставлення представників фракції ВО„Свободи” до дітей, тренерів, які є нашими гостями з України, Польщі та Білорусії, іміджу і авторитету Жовківського району як в Україні так і за її межами. Вмовляння та конструктивні аргументи не подіяли на депутатів від „Свободи”, можливо це і не дивно бо ледве не половина фракції не є мешканцями Жовківського району і очевидно їм байдужа доля нашого краю.

1010807

11111111111111111111111111111

1010835

Після того, як стало зрозумілим що здоровий глузд не переможе хворі політичні амбіції свободівців, фракція Партії Регіонів, депутатська група „Відродження” та ряд тверезомислючих і патріотично налаштованих до свого району депутатів з інших фракцій свідомо покинули зал сесійних засідань та позбавили кворуму і лигітимності подальшого проведення сесії Жовківської районної ради.

23 серпня 2012 року після засідання погоджувальної ради з керівниками фракцій Жовківської районної ради де були присутні Т.Швай (голова ради, Фронт змін), Б.Юрдига (заст.голови ради, Свобода), А.Харук (Наша Україна), І.Кузьмін (Партія Регіонів), Б.Стадницький (Самоврядна Жовківщина), Л.Харпола (Батьківщина), Я.Конопко (Фронт змін), В.Пущинський (Наша Україна) було вирішено завершити засідання чергової 19-ї сесії 4 вересня 2012 року та повернутись до розгляду цього питання.

1010867

1010882

І вчергове 4 вересня фракції „Свобода” (керівник фракції К.Орловський) на чолі зі своїм заступником райради Б.Юрдигою, „Фронт змін” (керівник фракції Я.Конопка)  не голосують за підтримку цього турніру переможцями якого вперше стали дві команди з Жовківщини ДЮСШ „Юність” з Добросина (1 місце) та ДЮСШ „Жовква” з міста Жовкви (2 місце)....

1010978

1010980

1011008

28082012_9999

1011002

Постає питання – чи цікавить імідж, авторитет та гостинність нашої Громади представників фракцій „Свобода” і „Фронту змін” в Жовківській районній раді? Чи зацікавлені вони в покращені життя наших громадян, в розвитку інфраструктури (доріг, водогонів, газогонів тощо) в наших селах, селищах та містах? Що переможе – здоровий глузд, повсякденна праця на благо Громади Жовківщини, чи хворі політичні амбіції місцевих і не місцевих (від „Свободи”) вождів ?

Фракція Партії регіонів у Жовківській районній раді
VI-го демократичного скликання

P.S.   5 вересня 2012 року фракція Партії регіонів в Жовківській районній раді VI-го демократичного скликання, керуючись статтею 4 Закону України "Про місцеве самоврядування", статтями 11, 27, 28 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" , надала цю статтю для друку в черговому (№36, дата виходу номеру 07.09.2012р.) номері районного часопису "ВІДРОДЖЕННЯ".

 

 

Пошук

Жовківщина

Про нас

Корисно

Випадкове зображення

rda_p17.jpg

 

Шановні відвідувачі!

Ми радо вітаємо Вас на сторінках нашого сайту. Достовірна інформація, відомості про Жовківський район, останні новини з життя регіону – все це для Вас.

Голосування

Яку інформацію ви бажаєте бачити у нас на сайті
 

До нас завітало

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter Сьогодні 48
mod_vvisit_counter Вчора 366
mod_vvisit_counter Цього тижня 414
mod_vvisit_counter Минулого тижня 2287
mod_vvisit_counter Цього місяця 6671
mod_vvisit_counter Минулого місяця 10473
mod_vvisit_counter Всього 274718

Корисні посилання

Президент України

Урядовий портал

drv_baner2

Гаряча лінія Жовківської РДА

(252) 61 720
(252) 21 432