Держава на захисті прав багатодітних сімей. Інформація про видачу посвідчень

.posvidka_bagatoditni_1

Станом на 25 березня 2012 року відділом у справах сім'ї, молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації (керівник Ольга Калиновська) видано 1656 посвідчень багатодітної сім’ї та 3730 посвідчень  дітей із багатодітної сім’ї.

З 1 січня 2010 року набув чинності Закон України від 19 травня 2009 року №1343-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей». Згідно цього закону багатодітні сім»ї мають право на 50% знижку в оплаті на житлово-комунальні послуги та паливо, користування квартирним телефоном;отримання безоплатних ліків для дітей за рецептами лікарів; щорічне обстеження та диспансеризацію в державних та комунальних закладах охорони здоров’я; діти - безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту(крім таксі), автомобільним транспортом загального користування і залізничними  приміськими маршрутами, безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку.

Для того, щоб дана категорія пільговиків набула відповідного соціального статусу й могла користуватись всіма наданими їй пільгами, треба мати відповідне посвідчення.

16 червня 2011 року прийнято постанову КМУ «Про внесення змін до ст.1 Закону України «Про охорону дитинства»щодо визначення багатодітної сім’ї. Згідно цих змін  до складу багатодітної сім’ї включаються також діти старші 18-ти років, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Дана постанова КМУ вступила в дію з 1 січня 2012 року. Починаючи з 14 лютого 2012 року, відділ у справах молоді та спорту почав видавати чи продовжувати дію посвідчень багатодітної сім’ї та дитини із багатодітної сім’ї тим сім’ям,  де  діти досягли 18-ти річного віку та навчаються на денному відділенні  навчальних закладів І-ІУ рівня акредитації.

Які документи необхідно подати, щоб продовжити  посвідчення, коли в багатодітній сім’ї виховуються діти старше 18-ти років?

Перш за все слід подати довідку з місця навчання дитини чи дітей, в якій має бути вказаний навчальний заклад, факультет,  спеціальність, форма  та термін навчання. Обов’язково також слід подати і попередньо видані посвідчення батьків та дітей для того, щоб продовжити термін дії посвідчень.

Якщо багатодітна сім’я  до цього часу не мала права на видачу  посвідчень чи має вона право на отримання посвідчень тепер?

Так, звичайно. Слід подати у відділ у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації:

- паспорти батьків ( ксерокопії )

- свідоцтва про народження дітей ( ксерокопії);

- довідку про склад сім’ї;

- фото розміром 3см х 4см батьків та дітей від 6-и років ( по 1 шт.)

- довідки з місця навчання дітей, старших 18-ти років.

На який термін продовжується дія посвідчення?

Термін дії посвідчення в основному продовжується до 31 серпня 2012 року. Якщо дитина буде продовжувати навчатись у наступному навчальному році, слід буде поновити довідку з місця навчання до 1 вересня 2012 року. Якщо ж навчання завершується вже в травні-червні 2012 року, відповідно завершується і дія посвідчення.

В яких випадках сім’я втрачає право на користування пільгами?

- якщо студент переводиться на заочну чи вечірню форму навчання;

- якщо студент припиняє навчання у разі академвідпустки чи інших причин;

- якщо студент вступає в шлюб і створює власну сім’ю.

У цих випадках сім’я повинна повідомити відділ у справах молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації про припинення дії посвідчення. та їх причини.

Додаткову інформацію про видачу посвідчень багатодітної сім’ї та дитини із багатодітної сім’ї та про пільги, надані багатодітним  сім’ям , ви можете отримати у відділі у справах сім'ї, молоді та спорту Жовківської районної державної адміністрації за адресою: м.Жовква, пл.Коновальця, 7, тел. 21-556

mod_vvisit_counter Сьогодні 48
mod_vvisit_counter Вчора 366